Prawidłowa pielęgnacja legowiska dla psa

Wysokiej jakości legowisko dla psa to produkt, który zapewnia zwierzęciu nie tylko możliwość wygodnego relaksu i wypoczynku, ale również spełnia rolę gustownego dodatku wpływającego korzystnie na estetykę pomieszczenia, w którym się znajduje. Oczywiście legowiska mogą ulec zanieczyszczeniu przez kurz, błoto, pył czy też psią sierść. W związku z tym warto odpowiednio zadbać o takie posłania i wybierać produkty, które można bez problemów prać.

Wybór odpowiedniego posłania jest bardzo ważny

Bardzo istotną sprawą jest kupno odpowiedniego typu posłania, które będzie nadawało się do prania i czyszczenia. Warto sięgać po legowiska, które są wykonane z materiałów tapicerskich o dużej wytrzymałości i wysokiej klasie ścieralności. Dobrym rozwiązaniem jest kupno legowiska wypełnionego kulkami silikonowymi o właściwościach antyalergicznych. Takie rozwiązania gwarantują optymalny przepływ powietrza i ochronę przed rozwojem grzybów, roztoczy i innych szkodliwych czynników.

Co warto wiedzieć na temat prania i czyszczenia legowisk dla psów?

Legowisko ze zdejmowaną powłoką zewnętrzną jest świetną opcją dla psów, które często przebywają na zewnątrz i zwykle są brudne oraz przemoknięte po spacerach i zabawach na świeżym powietrzu. Zewnętrzną warstwę można bowiem zdjąć i wyprać. Proces ten jest bardzo prosty i obejmuje kilka etapów:

  • Przygotowanie legowiska do prania.
  • Rozpięcie zamków.
  • Wyjęcie wkładów legowiska.
  • Umieszczenie posłania w pralce.

Większość legowisk wykonana jest z materiałów przystosowanych do prania z wykorzystaniem łagodnych środków piorących w temperaturze 30 stopni Celsjusza.

Oprócz standardowego prania, istnieje możliwość ręcznego czyszczenia legowisk dla psów. Różnego rodzaju zabrudzenia oraz plamy można usuwać przy pomocy ściereczki namoczonej w roztworze wody z mydłem. Można też wykorzystać łagodne środki czyszczące.

Jak często prać legowiska?

Nie ma żadnej zasady mówiącej o częstotliwości prania legowisk. Jest ona uzależniona od tego jak często pies wychodzi na zewnątrz i jak dużo spędza tam czasu. Psy rzadziej wychodzące na dwór generują mniej zabrudzeń i w ich przypadku legowiska pierze się rzadziej niż w przypadku psów, które często wychodzą na zewnątrz i lubią się przy tym ubrudzić.

Dodaj komentarz